Skip to main content
TEL.: +421 905 735 376
MAIL: branislav.benedek@gmail.com

Hliníkové okná

Odolné, charakterizujúce sa veľmi dobrou statikou
a odolnosťou voči poveternostným podmienkam.

Odolné, charakterizujúce sa veľmi dobrou statikou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam – hliníkové okná najvyššej kvality, ktoré sú už v ponuke KRISPOL.

Veľké sklenené konštrukcie, moderný dizajn domu, sen o „bráne svetla“ vo forme sklenenej steny? Hliníkové stolárstvo splní najodvážnejšie sny každého investora, splní požiadavky každého projektu. Dlhodobé konštrukcie odolné proti vlhkosti, mechanickému poškodeniu a zmenám teploty zaručujú, že hliníkové okna sú nielen elegantné a estetické, ale predovšetkým zachovávajú najvyššie parametre.

Vy rozhodujete! Výber okien značky KRISPOL umožňuje investorovi voľne kombinovať hliníkové okná s oknami PVC na jednej stavbe.  Široká škála farieb vám umožní zachovať konzistentné farby všetkých prvkov  rám, ale aj akúkoľvek kombináciu a miešanie.

   5-ročná záruka

   výrobok na mieru

 • FEN 86 A

  OKNÁ BEZ OBMEDZENÍ. VYBERTE HLINÍK.

  Moderní investori sú stále viac ochotní rozhodovať o hliníkových stolárskych výrobkoch, ktoré sa vyznačujú dlhotrvajúcou konštrukciou a dodávajú stavebnému bloku ľahkosť a eleganciu.

  Najväčšími výhodami hliníkových stolárskych výrobkov sú predovšetkým pôsobivá trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam. Hliníkové okná sú odolné proti vlhkosti, zmenám teploty alebo mechanickému poškodeniu, vďaka čomu je to spoľahlivý produkt, ktorý nevyžaduje údržbu ako drevo. Sila hliníka vám umožňuje realizovať aj tie najodvážnejšie vízie a architektonické sny, napríklad preskliť celú stenu. Konštrukcie veľkých rozmerov vyžadujú použitie odolnejších materiálov vrátane vhodného skla a príslušenstva.

  Hliníkové okná KRISPOL ako jedno z mála na poľskom trhu môžu byť dyhované a vo verzii Bikolor! Vďaka tomu sú farby hliníkových a PVC stolárskych výrobkov farby navzájom konzistentné a prispôsobené bránam, dverám, fasádnym žalúziám a roletám. To je skvelá správa pre ľudí, ktorí si kupujú stolárske výrobky v jednom dizajne. Ak technológia PVC obmedzuje veľkosť vášho okna – objednajte si ho z hliníka !

  termoizolacyjnosc  od uw=0,9 [W/m2K]*       termoizolacyjnosc  od uw=0,8 [W/m2K]**

  *Vzťahuje sa na referenčné okno s rozmermi 1230×1480 mm
  **Vzťahuje sa na terasové okno s rozmermi 1700×2100 mm

Bezpečnosť v štandardnej výbave

Kovania môžu byť certifikované v niektorej z tried odolnosti voči vlámaniu. Certifikované kovania sa čoraz častejšie stávajú podmienkou pre poistenie domácnosti a majetku.

 • Certifikované kovania sa líšia od bežných kovaní:
 • wväčším počtom uzatváracích bezpečnostných protiplechov v pevne stanovených rozostupoch,
 • špeciálnou vložkou proti prevŕtaniu, ktorá je osadená v púzdre zasúvacieho zariadenia (v časti kovania,
 • použitím špeciálnej kľučky na kľúč.

Pre označenie kovaní triedou WKI alebo RCI N je potrené, aby kovanie, v závislosti od rozmeru okna, bolo vybavené dvomi, tromi alebo štyrmi zabezpečenými bodmi proti vysadeniu. V prípade tried WK2, RC2 alebo RC2N musia byť všetky uzatváracie protiplechy bezpečnostné a ich počet a spôsob rozmiestnenia musia byť presne určené, v závislosti od rozmerov okenného krídla.

1. Bezpečnostný hríbový čap a uzatvárací protiplech1. Bezpečnostný hríbový čap a uzatvárací protiplech

Špeciálne navrhnuté, osemuholníkové excentrické valčeky, ktoré sú súčasťou kovania a sú umiestnené po celom obvode okenného krídla. Svoju funkciu plnia spolu s uzatváracími protiplechmi, ktorý je po obvode okenného rámu. Vzájomným pôsobením udržiavajú okenné krídlo v zatvorenej polohe, tlačia ho smerom k okennému rámu a udržiavajú ho v zablokovanej polohe.

Uzatváracie protiplechy sú dostupné v bežnej alebo bezpečnostnej verzii. Miesto spojenia bezpečnostného uzatváracieho protiplechu a bezpečnostných hríbových čapov nazývame zabezpečený bod proti vysadeniu, čo predstavuje úplné zabezpečnie zatvoreného okna.

2. Magnetický kontaktový snímač

Je indikátorom otvoreného okna a môže byť súčasťou bezpečnostného systému. Je účinným a zároveň nenápadným bezpečnostným prvkom, ktorý chráni domácnosť pred „nepozvanými hosťmi”. Najnovšie magnetické snímače sú súčasťou obvodového kovania, vďaka čomu dokážu signalizovať každý pohyb kovania, napr. otočenie kľučky.

Môžu plniť aj iné užitočné funkcie – napr. vypnúť ohrievanie pri odchýlení alebo pootvorení okna.

3. Detská sada s funkciou Tilt-First

Sada je vybavená bezpečnostným systémom so špeciálnou kľučkou, ktorá pracuje na princípe opačného poradia otvárania okenného krídla: najprv sklopenie a potom otváranie.

Po otočení kľučky o 90 stupňov, mechanická jednotka zablokuje okenné krídlo v sklopenej polohe a bráni jeho otvoreniu. Blokovací mechanizmus sa uvoľní a umožní otvoriť okno až po otočení kľúča v kľučke.

4. Kľučka Secustic

Každým otočením kľučky sa blokovacie valčeky s veľkou presnosťou posunú do ďalšej polohy po obvode plášťa. Posunutie valčekov je sprevádzané typickým kliknutím, ktoré potvrdzuje, že zabezpečovacia funkcia bola aktivovaná.

Patentom chránený, blokovací systém zabraňuje manipulácii s kľučkou Secustik a nedovoľuje, aby sa okno dalo otvoriť z vonkajšej strany, čím je domácnosť chránená pred vlámaním.

3D NÁVRHY - Projektové štúdio

Vytvorte a vytlačte si vlastný návrh rýchlo a jednoducho. Pre vytvorenie návrhu kliknite na VSTUP.